Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka
w Sokołowsku

W październiku wykorzystaliśmy sprzęt pozyskany w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości w trakcie następujących zajęć i uroczystości:

– Uroczyste Pasowanie na Ucznia, które odbyło się 20 października 2022r. Występy uczniów oraz ślubowanie i pasowanie zostały uwiecznione wykorzystując sprzęt (aparat fotograficzny).

– Uczniowie klasy IV w październiku rozpoczęli swoją przygodę ze sprzętem pozyskanym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Na pierwszym spotkaniu mieli możliwość spróbowania swoich sił w trakcie programowania drogi robota podczas trasy na drodze z wykorzystaniem znaków drogowych. Starali się pokonać drogę zgodnie z przepisami. Pokonywali rondo, lekkie wzniesienia i zatrzymywali się przed znakiem stopu. Było dużo nauki, zabawy i śmiechu.

– Uczniowie klasy III zbierali dary jesieni, by wykonać z nich zwierzątka i ludziki. Przy okazji poznawali i utrwalali nazwy drzew liściastych i iglastych oraz nazywali zebrane dary jesieni.

– Zajęcia w kl. VI, Taniec z Photonem, miały na celu naukę programowania prostych sytuacji i historyjek oraz rozwijanie aktywności ruchowej z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon.

– W przedszkolu, starszaki zorganizowały jesienną sesję fotograficzną. Na tle pięknej polskiej jesieni, dzieci wykonywały sobie nawzajem zdjęcia, a także uczestniczyły w zajęciach programowania z wykorzystaniem robotów Photon.

– Uczniowie klasy II poznawali tajniki programowania bawiąc się z Photonami.

– Szkolny Konkurs – Mistrz Tabliczki MnożeniaCo roku, w pierwszy piątek października przypada Światowy Dzień Tabliczki mnożenia. W tym roku świętowaliśmy go siódmego października. W naszej szkole odbył się konkurs- Mistrz tabliczki mnożenia, w zmaganiach wzięły udział klasy: trzecia rywalizując z klasą czwartą oraz piąta z szóstą. Na pierwszym etapie konkursu wszyscy uczniowie walczyli o wejście do finału (trzy najlepsze osoby z klasy). Finał nie był łatwy, w szczególności dla młodszych klas, a wyniki rywalizacji okazały się zaskakujące.

Finaliści w klasach 3 i 4:

1. miejsce: Ivan Glotov kl. 4
  2. miejsce: Kalina Baranowska kl. 3
  3. miejsce: Konrad Kłus kl. 4
  4. miejsce: Anastasiia Pryshliak kl. 4
  5. miejsce: Aleksander Żałobka kl. 3
  6. miejsce: Felix Nieźwiecki

Finaliści w klasach 5 i 6:

1. miejsce: Lena Walter-Sokołowska kl. 6
  2. miejsce: Amelia Przybylska kl. 6
  3. miejsce: Piotr Zimnowodzki kl. 6
  4. miejsce: Piotr Wróblewski kl. 5
  5. miejsce: Szymon Sierota kl. 5
  6. miejsce: Gaja Borowska kl. 5

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Szczególne podziękowania należą się uczennicą klasy siódmej, które przygotowały plakaty z okazji święta tabliczki mnożenia, Kamila Sobierajska, Maja Kuchta i Eliza Yurdum wielkie dzięki dla Was dziewczyny!

Zdjęcia finalistów zostały wykonane aparatem fotograficznym, który nasza szkoła pozyskała dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości.

Dzisiaj podczas zajęć logopedycznych utrwalaliśmy wymowę głosek szeregu szumiącego. Do wykonania zdjęć użyto sprzęt  – Aparat fotograficzny w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

#Laboratoria Przyszłości    #Laboratoria Przyszlosci

Dziennik elektroniczny LIBRUS