Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Janusza Korczaka
w Sokołowsku

W grudniu sprzęt otrzymany w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” wykorzystaliśmy w trakcie:

– wycieczki do Wrocławia, która odbyła się w piątek 2 grudnia. Uczniowie klas 5 i 6 z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Celem wycieczki było zwiedzenie wystawy klocków Lego, które miało miejsce w Skytower. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć niezwykle budowle oraz interaktywnie eksponaty wykonane z klocków Lego m.in. ogromny, liczący ponad 7 metrów długości i 4 metry szerokości, kultowy statek sagi Star Wars a także wielki mur chiński o długości 55 metrów. 

Po zwiedzaniu uczniowie mogli samodzielnie zbudować budowle i makiety  według swoich pomysłów. Następnie wycieczka udała się na rynek wrocławski, gdzie o tej porze roku trwa słynny Jarmark Bożonarodzeniowy z wieloma atrakcjami oraz kramami, pełnymi różnorodnych przysmaków na tle bajkowej scenerii. Uczniowie wrócili do domu w godzinach wieczornych, zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Zdjęcia wykonano aparatem z programu Laboratoria Przyszłości.

– podczas warsztatów  z Carrot Art Beata Marchewa w świetlicy szkolnej. Nasi uczniowie przygotowali piękne kartki świąteczne, które podarują bliskim na święta. Zajęcia z Beata Marchewa wprowadziły nas w  magiczny i uroczysty nastrój. Zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym otrzymanym z rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

– Dnia 20 grudnia 2022r. odbył się w naszej szkole VIII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Do konkursu zgłosiło się 21  uczniów klas I – VIII. Jury oceniało uczestników w trzech kategoriach wiekowych (ucz. kl. I – III, IV – VI i VII – VII) , biorąc pod uwagę walory głosowe, emisję głosu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Organizatorem konkursu była naucz. p. Iwona Przybysz.

W kategorii klas I – III:

I miejsce zajęła Kalina Baranowska ucz. kl. III

II miejsce – Antonina Barnaś ucz. kl. II

III miejsce – Blanka Łubińska ucz. kl. III

Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymał Filip Wolski ucz. kl. I, Pola Zając ucz. kl. II i Feliks Kornalewicz ucz. kl. I

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce zajął Ivan Głotov ucz. kl. IV

II miejsce – Hanna Małys ucz. kl. IV

III miejsce – Piotr Zimnowodzki ucz. kl. VI

W kategorii klas VII – VIII wyróżniono: Sonię Katrechko ucz.  kl. VII oraz Milanę Anisimovą ucz. kl. VIII.

Wszyscy uczniowie  otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy Radzie Rodziców, Sanatoriom Dolnośląskim Sokołowsko oraz Radnej  Rady Miejskiej p. Dominice Zimnowodzkiej za ufundowanie nagród. Podczas konkursu korzystano z mikroportów i aparatu fotograficznego z projektu.

– Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją szkoły są coroczne spotkana opłatkowe. Klasa 4 wraz z wychowawcą zorganizowała takie spotkanie 22 grudnia 2022 roku. Łamiąc opłatek składaliśmy sobie wzajemnie życzenia świąteczno – noworoczne. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy wspólnie kolędy, te znane i mniej znane. Mogliśmy skosztować domowych wypieków, które przygotowały nasze mamy. Pojawiła się także drobna niespodzianka dla każdego ucznia. W miłej i serdecznej atmosferze mijały nam szybko chwile w ten zimowy czas. Spotkanie opłatkowe dostarczyło nam wielu wzruszeń i radości. Wykorzystując sprzęt zakupiony z projektu „Laboratoria Przyszłości”, mogliśmy uwiecznić te bardziej uroczyste, jak dzielenie się opłatkiem i zabawne, np. wizytę Mikołaja w klasie 4 i wręczanie prezentów.  

#Laboratoria Przyszłości    #Laboratoria Przyszlosci

Dziennik elektroniczny LIBRUS
Biuletyn Informacji Publicznej
Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Godziny dzwonków

1. Lekcja 8.00 – 8.45

2. Lekcja 8.50 – 9.35

3. Lekcja 9.45 – 10.30

4. Lekcja 10.45 – 11.30

5. Lekcja 11.40 – 12.25

6. Lekcja 12.35 – 13.20

7. Lekcja 13.35 – 14.20

8. Lekcja 14.25 – 15.10

Kalendarz
luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Skip to content